Jak wybrać smartfon?

5 sierpnia 2019

Smartfon towarzysz nam na co dzień. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego zakupu tak, aby posłużył nam na długie lata? 

Zastanów się czego potrzebujesz 

Wybór dobrego smartfona w dużej mierze zależy od tego czego Ty potrzebujesz. Zastanów się jakie czynności będziesz na nim wykonywał najczęściej. Czy potrzebujesz go także do robienia zdjęć i kręcenia filmów? A może będziesz z niego tylko dzwonił i przeglądał media społecznościowe, a wtedy dobry aparat nie jest Ci potrzebny. W dzisiejszych czasach nasz telefon może nam bardzo ułatwić życie, o ile ma wszystkie funkcje, o których marzymy. 

Zwróć uwagę na wyświetlacz 

Zastanów się jaki rodzaj wyświetlacza jest Ci potrzebny. Czy potrzebujesz takiego, który raczej się nie zbije podczas upadku? Wtedy polecamy taki telefon, który jest wyposażony w dodatkową warstwę szkła "Gorilla Glass". A może szukasz czegoś, co ma duży ekran z pięknymi kolorami? W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie ekran LCD lub AMOLED. Ten ostatni w wersji SUPER AMOLED jest także bardzo wrażliwy na dotyk, dzięki czemu przyjemniej się go użytkuje. 

System operacyjny 

Zanim kupisz telefon wypróbuj oba systemy operacyjne dostępne na rynku i sprawdź, który bardziej Ci pasuje. Zaletami systemu Android są przede wszystkim duży wybór aplikacji, otwartość kodu, duża możliwość konfiguracji systemu. Wady to przede wszystkim nie pewność co do płynności działania systemu, często brak aktualizacji oraz mniejsze bezpieczeństwo Twoich danych. Drugi system operacyjny to iOS. Cechuje się przede wszystkim tym, że jest intuicyjny i bardzo przejrzysty dodatkowo jest to najbezpieczniejszy system, który nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń w postaci antywirusa. Wadami tego systemu jest mniejszy wybór aplikacji i zamknięty kod systemu. Oczywistą wadą iPhonów jest także ich bardzo wysoka cena. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Warto pamiętać także o sprawdzeniu pojemności baterii oraz pamięci w telefonie. Zanim zakupimy dany model sprawdźmy, czy spełnia on nasze oczekiwania.