Internetowe książki telefoniczne

9 czerwca 2018

Baza numerów telefonów

Drukowane książki telefoniczne coraz częściej zostają zastępowane tymi, które funkcjonują w sieci. Oczywiście nadal udostępnia się drukowane książki telefoniczne, jednak z internetowej książki z numerami telefonów korzysta się szybciej. Internetowa książka telefoniczna w krótszym czasie pozwala nam znaleźć to, czego się szuka. Jeśli jeszcze mamy dobre dane, to sprawa jest banalnie prosta.

Internetowa książka telefoniczna wyszukuje numery telefonów na podstawie danych adresowych i imiennych. Im precyzyjniej się je określi, tym jest łatwiej. Bo kiedy korzystamy tylko z imienia i nazwiska danej osoby, to internetowa książka telefoniczna może nam podać przynajmniej kilka wyników. Ilość podanych wyników zależy też od tego, jak rozbudowana jest taka elektroniczna książka telefoniczna. Nie każda z nich ma taka samą bazę danych.
Elektroniczne książki

Książki w wersjach elektronicznych często publikuje się na stronach internetowych. W wielu przypadkach udostępnia się pliki do obrania. Książki w wersji e-booków są też w sprzedaży i oferują je księgarnie internetowe i portale sprzedażowe.

Jak ustalić posiadacza numeru

Taką elektroniczną książką jest też książka telefoniczna online, choć jej budowa jest nieco inna. Nie jest to książka, która można wertować tak, jak elektroniczne wydania książek. Jej zadaniem jest wyszukiwanie numerów telefonów. Dlatego książki telefoniczne online stanowią podstawę witryn, gdzie funkcjonują.

Książka telefoniczna online

Książka telefoniczna online to nic innego jak specjalnie zaprojektowana i zbudowana strona internetowa, gdzie możliwe są poszukiwania numerów telefonów do osób, które nas interesują. Korzystanie z takiej strony nie jest trudne i wymaga tylko wpisania danych osoby, której numer telefonu chcemy uzyskać. Jeśli znamy jej imię i nazwisko, to czasami wystarczy, ale lepiej jest, jeśli mamy też adres. Wtedy bowiem książka telefoniczna online w lepszym stopniu pozwala na wyszukiwanie wyników. Dostęp do takiej książki to wygoda, bo w krótkim czasie można znaleźć informacje, których się szuka. Poszukiwania w tradycyjnej książce telefonicznej na pewno trwałyby dłużej.