Dlaczego nie odbieramy połączeń numerów nieznanych?

13 sierpnia 2019

Coraz więcej osób nie obiera połączeń od numerów telefonów, których nie zna. Dzieje się tak dlatego, że codziennie zalewa nas masa reklam i nie chcemy już więcej słuchać o zakupie kolejnego nowego produktu. W jaki sposób możemy sprawdzić kto do nas dzwoni? Czy możemy zrobić gdy dany numer bez przerwy do nas wydzwania? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższych artykule. 

Jak sprawdzić kto do mnie dzwoni? 

Gdy widzisz nieodebrane połączenie od nieznanego numeru, zanim oddzwonisz możesz sprawdzić w prosty sposób kto do Ciebie dzwonił. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę "baza numerów" i wpiszesz wybrany numer. Wtedy powinny się wyświetlić różnego rodzaju komentarze na temat wybranego numeru. Tego typu serwisy działają na zasadzie forum. To znaczy, że użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat danego numeru. Wtedy możesz zobaczy, co się stało gdy ktoś odebrał takie połączenie i zdecydować czy warto oddzwaniać. 

Co zrobić ktoś bez przerwy do nas dzwoni? 

W przypadku, gdy dany numer do nas dzwoni ciągle, a my nie chcemy odbierać połączenia możemy go zablokować. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i dodać dany numer do zablokowanych. Wtedy już więcej nie zobaczymy takiego połączenia na naszym wyświetlaczu, a osoba do nasz dzwoniła nawet nie usłyszy sygnału odrazu włączy się jej poczta, jakbyś miał wyłączony cały czas telefon. W przypadku, gdy możesz odebrać telefon warto poprosić taką osobę o zaprzestanie dzwonienia, a jeśli to nie pomoże należy go zablokować. Warto także poinformować inne osoby na forum o tym, że taki i taki numer oznacza na przykład bardzo nachalnego sprzedawcę. Tak, aby inni nie dali się nabrać i nie odbierali danego połączenia.